.                                                                       .

VIDEODOKUMENT O ŠKOLNÍ TŘÍDĚ

Cíle programu

 • Vytvořit snímek, který dokumentuje uvažování, touhy a sny dětí v aktuálním bodě jejich školního života. 
 • V případě opakování natáčení po letech zachytit jak osobní posun každého dítěte, i celé třídy (ideálně 1/2., 5., 8/9 třída).
 • Seznámit děti s procesem klíčování (natáčení před zeleným plátnem - známe např. z předpovědi počasí apod.), ukázat práci ve střihovém programu.

Průběh natáčení

 • V první části natáčení odpovídají děti na jednu ze dvou možných otázek - "Čím chci být, až budu velký", nebo "Co mě nejvíc baví v tuto chvíli". Na vybranou otázku si každé dítě připraví kostým a rekvizity.
 • Během natáčení první části se celá třída zamýšlí nad otázkou, kdybych mohl mít jakékoliv přání, přál bych si. Odpověď na otázku každé dítě výtvarně zpracuje. Z toho důvodu si každé dítě přinese výtvarné potřeby.
 • V druhé části natáčecího dne děti vyberou devět nejzajímavějších obrázků s přáním. Lektor poté natáčí děti před klíčovacím plátnem, každé dítě si stoupne "pod přání", se kterým se nejvíce stotožní. 
 • Ve třetí části lektor na velkoplošné obrazovce zpracovává natočený materiál, děti vidí, jak se střihá, klíčuje a přidává zvuk.

  Věk: 1. - 9. třída ZŠ, 1. ročníky SŠ
  Časová dotace: 4 - 5 hodin (podle velikosti třídy)
  Cena: 200 Kč/žák

  Ukázka: zde (Jedná se pouze o ilustrační snímek jednoho z nejstarších programů, ve kterém jsme se s rodiči dohodli na zvěřejnění snímku. Aktuální videa jsou předávána pouze školám k vlastnímu využití. V případě zájmu o shlédnutí aktuálních prací je nutná osobní dohoda s lektorem.)
  Poznámky: Natáčení probíhá přímo ve třídě školy. 

ZÁKLADY ANIMOVANÉHO A HRANÉHO FILMU

  V úvodu lektor děti seznámí s historií a principy animovaného filmu. Po teoretickém úvodu následuje praktická ukázka práce, během které třída natočí a naanimuje krátký film. Následně lektor ukáže, jakým způsobem film sestříhat a jak vytvořit z jednotlivých fotek animaci.

  Lektor k výuce využívá volně stažitelný program Windows live movie maker, který se dětem může stát startovacím programem při tvorbě prvních filmů.

  Věk: 3. - 5. třída ZŠ 
  Časová dotace: 3 hodiny
  Cena: 150 Kč/žák
  Ukázka zde
  Poznámky: Natáčení probíhá přímo ve třídě školy. 

Videodokument o třídě
Videodokument o třídě
Budoucí stepařka
Budoucí stepařka
Jednou budu pěstovat celer
Jednou budu pěstovat celer
Teď mě nejvíc baví florbal
Teď mě nejvíc baví florbal
Přál bych si neviditelný plášť
Přál bych si neviditelný plášť
Až budu velká, budu hrát v jazzovém klubu
Až budu velká, budu hrát v jazzovém klubu
Nejradši ze všeho spím
Nejradši ze všeho spím