Jaroslav Hejnic (*1979) je scénárista a pedagog. 

Je ženatý a má dvě dcery.

Aktuálně píše scénáře pro dětské divadelní soubory a pro Český rozhlas, učí v ZUŠ Libčice dramatickou výchovu a věnuje se aktivitám z. s. Hry pro život (aktuálně projekt První pomoc hrou).

Vystudoval scenáristiku (Konzervatoř a VOŠ J. Ježka), vychovatelství se zaměřením na dramatickou výchovu (PedfUK), výchovné poradenství (FFUK - CŽV), dramatickou výchovu pro pedagogy (CTD a DAMU - CŽV) a absolvoval množství dalších kurzů (Mezinárodní kurz filmové a animované tvorby, výcvik pro peer pracovníky, Instruktor první pomoci...).

Jaroslav Hejnic

Pod Saharou 714
252 66, Libčice N/V

jaroslav.hejnic@centrum.cz
telefon: 608 520 372

IČ: 86624075VÝBĚR REALIZOVANÝCH PRACÍ


Skeče do pořadu Rychlá dvojka, 2018 - 2020

Český rozhlas 2

Skeče ve spolupráci Filipem Lukešem a Jindrou Bíčem

Jsem Ezra, 2018

Divadlo

Divadelní hra pro děti.

Kaňka, 2017

Divadlo

Divadelní hra pro děti. Spolupráce na scénáři se souborem Sedm muffinů a jeden koláč. 

Princ Ornest, 2015

Divadelní hra pro děti

Princovi Ornestovi je osmnáct let a musí si vybrat princeznu.
Jeho vyvolenou však unesl zlý čaroděj a Ornest se vydává na dobrodružnou výpravu. Během cesty přijde nejen o peníze, ale i o iluze o světě a sobě samém. Vše zlé je ale pro něco dobré. Z malého chlapce, který toužil po dobrodružství víc než po princezně samotné, se stává muž, který se může čarodějovi postavit. 
Premiéra v Praze, Divadlo Spektrum

Rychlík 365, 2015

Rozhlasový silvestr, Český rozhlas 2

Rozhlasová roadmovie v expresu na trati mezi starým a novým rokem.

Režie: Ivan Holeček, Hrají: Martin Písařík, Jana Stryková, Jiří Lábus, Miroslava Pleštilová, Aleš Procházka, Oldřich Vlach, Miroslav Táborský, Jan Přeučil, Jiří Prager, Mikuláš Převrátil a další 
Spolupráce na scénáři: Hejnic, Lukeš, Bíč

Hody, hody, Bedřichu, 2015

Rozhlasová hra, Český rozhlas 2

Nespoutaná kolednická lovestory s pořádnou pomlázkou humoru a nově vybarvených hudebních evergreenů.
Režie: Ivan Holeček, Účinkují: Martin Písařík, Jiří Lábus, Jitka Smutná, Jan Novotný, Pavel Batěk, Jiří Prager, Nela Boudová, Jana Stryková a další.
Spolupráce na scénáři: Hejnic, Lukeš, Bíč

Silvestr v taxíku, 2014

Rozhlasový silvestr, Český rozhlas 2

Původní rozhlasová roadmovie plná rozverných vtipů, energické muziky, ale hlavně neuvěřitelných příběhů jednoho svérázného taxikáře a jeho podivuhodných pasažérů. Účinkují: Martin Písařík, Jiří Lábus, Jana Stryková, Jiří Prager, Miroslav Táborský, Václav Neužil, Jan Vondráček, Martina Hudečková, Valérie Zawadská a Tomáš Pergl, Režie: Ivan Holeček 
Spolupráce na scénáři: Hejnic, Lukeš, Bíč

V patách, 2007

Divadelní hra

"Nemá to cenu". Přesně toto by řekl Jaroslav Šuranský, kdyby byl zvyklý mluvit o svých pocitech nahlas. Tragická hra o nešťastném životě úředníka v pojišťovně tradičně zabalená do groteskních situací. 
Premiéra v Praze, Divadlo TU
Spolupráce na scénáři: Hejnic, Lukeš

Poprava, 2005

Divadelní hra

Vše je nachystané. Odsouzený Fracoa Fuche leží pod gilotinou, Kat Lefevr a kněz jsou na svých místech, jen soudce se zdržel. "Přijdu za půl hodiny", volá telefonem. Nezbývá než počkat... Tragikomická hra, první společný počin většího rozsahu ve spolupráci Hejnice a Lukeše.

Premiéra v Praze, Divadlo TU
Spolupráce na scénáři: Hejnic, Lukeš
 


Workshopy

Základy filmové a animované tvorby

Třída si natočí a naanimuje krátký film, zároveň se podívá, jak probíhají jednoduché postprodukční práce (střih, práce se zvukem). Lektor k výuce využívá volně stažitelný program Windows live movie maker, který se dětem může stát startovním programem při tvorbě prvních filmů, dále Pinnacle studio - finančně dostupný střihový program.

15 - 30 dětí, 6-11 let,
90 minut,
80/100 Kč/dítě*

Dokument o školní třídě

Děti během jednoho dne natočí krátký dokument o své třídě. Dokument je složený ze dvou částí. V první části odpovídají děti na otázku "Co mě nejvíc baví", nebo na otázku "Čím budu, až budu velký". Na druhou část si každé dítě připraví obrázek s tématem "Kdyby si naše třída mohla cokoliv přát, přála by si...". Lektor se třídou vybere přibližně sedm obrázků. Děti si pak stoupají před obrázky, se kterými nejvíce souzní. Ukázka jednoho z nejstarších programů k vidění zde.

15 - 30 dětí, 6-15 let,
4-5 vyučovacích hodin, 200 Kč/dítě

První pomoc hrou

Na vlastním webu zde.