Honička - vojenské hodnosti
Cílem hry je získat poklad - lístečky na vytyčeném území.
Další kontrola od pašeráci
Cílem hry je získat poklad - lístečky na vytyčeném území.
Učitel a děti si povídají o politickém systému. O tom, že existují určité strany a těm o něco jde. Zeleným o ekologii, pravicovým stranám např. o menší byrokracii a svobodnější trh, levicovým o sociální jistoty, piráti měli kampaň o tom, že budou hlídat ostatní, aby nepodváděli a nekradli, atd.
Rozdělíme skupinu do družstev po 6 - 10 hráčích. Každá skupina bude mít vymezený krátký úsek, ve kterém si musí všichni členové předat bez pomoci paží vybraný předmět. Předávaný předmět leží na židli před družstvem. Vyhrává družstvo, jehož poslední hráč jako první donese předmět na vyznačené místo.
Hra spočívá v tom, že jeden zvolený ovčák musí všechny ovce zahnat do ovčína. Vtip je v tom, že ovce osleply a ovčák nemůže mluvit ani se pohybovat. Musí se tedy vymyslet signály. Na vymyšlení strategie necháme 10 - 15 min. Potom si všechny ovce dají pásku přes oči a jsou rozmístěny různě po místnosti. Ovčák pomocí signálů zahání ovce...
Zkus si představit svou budoucnost za pět, nebo za deset let.
Dítě má za úkol připravit si monolog na dvě minuty na dané téma.
Děti mají za úkol propašovat zboží z Německa do Čech. Pravidla: Děti jsou rozdělené na dvě skupiny. Každé dítě si vezme lísteček z hromady v Německu (jedna roh místnosti), všechny naráz vybíhají do Čech (protilehlý roh místnosti). Na hranicích stojí učitel (někde mezi). Podle toho jak děti dobíhají, losuje učitel jeden z pěti lístečků s obrázkem....
Každé dítě vymyslí jednu větu a zkusí jí říct bez jediné emoce. Poté si každý vybere větu, která mu přijde nejzajímavější k práci (i větu kolegy) a zkusí jí říct ve všech emocích (radost, smutek, strach, hněv). Může střída první, druhou a třetí osobu.
Příklad: Jestli si neuděláš úkoly nepůjdeš ven.
Když je hotovo, mohou si děti zkusit...
Obři mají ruce nad hlavou, vyvalené oči, otevřenou pusu a hrozivě řvou, čarodějnice mají v ruce koště a dělají zvuk jako při startování motorky, přičemž nohou "nahazují koště", skřítci ukazují prstem, strouhají mrkvičku a říkají "Šmidli šmidli šmidli."
Děti rozdělíme na dvě poloviny. Jedna půlka jsou princové a druhá princezny. Princezny si tajně rozeberou prince - kdo si chce koho vzít. Princové si poté stoupnou před princezny, každý před jednu. Poté princové naráz řeknou: Princezno, vezmeš si mě za muže? Jestliže stojí princ před správnou princeznou, princezna ho pohladí/obejme atd. Jestliže...
Tato hra je velmi jednoduchá.
Každý hráč si v duchu určí svoji "bombu" a "štít", což jsou dva jiní různí hráči. Můžete si určit kohokoliv, ale ostatní hráči nesmí vědět, koho jste si určili.
Když se řekne TEĎ a hra začne, musíte se stále snažit být v blízkosti hráče (musíte běhat), kterého jste si vybrali za štít,...
Hodinu můžeme začít povídáním o tom, zda už děti někdy zkusily využít nemoc ve svůj prospěch. Třeba, že se jim něco nechtělo dělat, nechtěly do školy atd. Dokázaly si pak "vyrobit" nějakou nemoc? Jestliže ano, pak se bavíme o tom, že jsme si naší nemoc vyrobili vědomě.
Děti sedí v kruhu. Jedno z dětí na sebe ukáže a jv určité emoci řekne: Já ne. To ty! (naštvaně, šťastně...) ... a ukáže na další z dětí. Dítě zareaguje v jiné emoci. Důležité je udržet jednu emoci na celý výstup: Já ne, to ty.
Honička. Dvě děti jsou Pikachu a honí ostatní. Honí je tak, že poskakují snožmo, v ruce mají šátek a tím mají přetáhnout ostatní. Chycený člověk si dá ruku na hlavu a stává se z něj též Pikachu.
Hra začíná tím, že dva honiči na začátku zařvou: Pikachu!